V soboto se je v Slovenski Bistrici nadaljevalo državno prvenstvo v težavnosti za mlajše in srednje kategorije. V kategoriji mlajših dečkov in deklic nas je zastopalo 7 tekmovalcev.

Najbolje sta se odrezala Maja Arnež, ki je dosegla svojo prvo zmago na državnem prvenstvu in Gorazd Jurekovič, ki je dosegel odlično 3. mesto. Klara Škutelj, Lina Laharnar in Ela Glavač so dosegle 16., 18. in 19. mesto. Nejc Skumavec je bil 9. Jan Ulčar pa 15.

Sledila je kategorija starejših deklic, kjer sta plezali Hana Humerca in Eva Puhar. Hana je bila 13. Eva se je uvrstila v finale in na koncu dosegla 7. mesto.

V kategoriji kadetinj sta si Lara Nikolič in Nina Grošelj delili 9. mesto in tako za las zgrešili finale. Luka Potočar je kvalifikacije končal na 1. mestu. V finalu je zaradi boljšega časa zmagal. V skupnem seštevku klubov zasedamo odlično 1. mesto!

Naslednja tekma bo 10. novembra v Tržiču. (napisal: Igor Primc)