23. in 24. aprila je na Portugalskem potekala druga tekma evropskega mladinskega pokala. Na začetku sezone so na sporedu najprej balvanske tekme in tudi na Portugalskem se je tekmovalo v balvanih. Slovenska mladinska reprezentanca se je na pot tokrat podala s 13 tekmovalci. Med njimi so bili predstavniki ŠPO-ja: Tinka Rakar (YB), Gorazd Jurekovič (YA) in Tanej Cerar Božič (YA).

V soboto so potekale kvalifikacije za vse kategorije. Tudi na tej drugi tekmi se nikomur od predstavnikov ŠPO-ja ni uspelo uvrstiti v finale. Ponovno je bil najbližje Gorazd z 12. mestom, Tanej je bil 22. in Tinka 20. Od ostalih slovenskih predstavnikov so se v finale uvrstili: Lovro Črep, Timotej Romšak in Lucija Tarkuš v kategoriji Juniors, Sara Čopar in Lina Funa pri Youth A in Jennifer Buckley pri YB.

V nedeljo se je v finalu najbolje uvrstila Sara, ki je bila 2. Jennifer in Lina sta bili 3., Lovro Črep pa 4. Bravo!

S tem je balvanski del končan. Naslednja tekma bo v Imstu in v težavnosti. Držimo pesti še naprej!