23. in 24. aprila je na Portugalskem potekala druga tekma evropskega mladinskega pokala. Na za─Źetku sezone so na sporedu najprej balvanske tekme in tudi na Portugalskem se je tekmovalo v balvanih. Slovenska mladinska reprezentanca se je na pot tokrat podala s 13 tekmovalci. Med njimi so bili predstavniki ┼áPO-ja: Tinka Rakar (YB), Gorazd Jurekovi─Ź (YA) in Tanej Cerar Bo┼żi─Ź (YA).

V soboto so potekale kvalifikacije za vse kategorije. Tudi na tej drugi tekmi se nikomur od predstavnikov ┼áPO-ja ni uspelo uvrstiti v finale. Ponovno je bil najbli┼żje Gorazd z 12. mestom, Tanej je bil 22. in Tinka 20. Od ostalih slovenskih predstavnikov so se v finale uvrstili: Lovro ─îrep, Timotej Rom┼íak in Lucija Tarku┼í v kategoriji Juniors, Sara ─îopar in Lina Funa pri Youth A in Jennifer Buckley pri YB.

V nedeljo se je v finalu najbolje uvrstila Sara, ki je bila 2. Jennifer in Lina sta bili 3., Lovro ─îrep pa 4. Bravo!

S tem je balvanski del kon─Źan. Naslednja tekma bo v Imstu in v te┼żavnosti. Dr┼żimo pesti ┼íe naprej!