Pretekli vikend je potekalo evropsko mladinsko prvenstvo v težavnosti in hitrosti. Nastopilo je 13 naših tekmovalcev, med njimi tudi Luka Potočar.

Vseh 13 se je prebilo skozi kvalifikacije in nastopilo v polfinalu. V finale se jih je uvrstilo 7. Najbolje je finalno smer odplezal naš Luka Potočar, ki je postal evropski mladinski prvak v težavnosti (kategorija J)! Tako kot v kvalifikacijah in polfinalu je bil najboljši še v finalu in pokazal, da je odlično pripravljen.

V kategoriji B sta odlično nastopili Sara Čopar in Liza Novak, ki sta stopili na 2. oz. 3. stopničko! Bronasto medaljo si je priplezala tudi Lucija Tarkuš v kategoriji A. Takoj pod stopničkami, na 4. mestu, je končal Luka Jerman (kategorija B). Žiga Zajc je bil 7. V finalu sta v kategoriji A nastopila še Maja Majcen in Andrej Polak, ki sta končala na 8. mestu.