Zadnji vikend v septembru je v Kranju potekala tradicionalna tekma svetovnega pokala v težavnosti. V sobotnih kvalifikacijah je nastopilo kar 16 slovenskih tekmovalk in tekmovalcev. Med njimi so bili tudi Luka Potočar in Domen Škofic pri moških, ter Vita Lukan pri ženskah. Luka je nepričakovano padel pri težjem gibu in tekmo predčasno končal na 43. mestu. Domen je plezal odlično in končal na 1. mestu, Vita pa na 6., kar je za oba pomenila uvrstitev v večerni polfinale. Od ostalih slovenskih tekmovalcev se jih je uvrstilo še sedem.

V polfinalu Vita in Domen nista bila najbolje razpoložena in končala brez uvrstitve v finale. Domen je končal na 12., Vita pa pa na 20. mestu. Čestitke!

V finale sta se uvrstili Mina Markovič in Janja Garbret. Slednja je končala na 2. mestu, Mina pa na 8. Bravo!