Tekma v Plezalnem centru Ljubljana se je kljub slabi vremenski napovedi odvila na prostem. Začela pa se je s plezanjem mlajših cicibank in starejših cicibanov ob 8.30. V kategoriji mlajše cicibanke je tekmovalo 23 deklet, naš klub pa so zastopale Pika Manfreda (6. mesto), Nina Rodman (9. mesto), Mina Tomažin (16. mesto) in Jera Arh (18. mesto). Istočasno pa so plezali še starejši cicibani katerih je bilo 38, naš klub pa je zastopal le Tibor Mohar, ki je osvojil odlično 7. mesto. Med tekmovanjem so se vremenske razmere rahlo poslabšale, a naših tekmovalcev drseče plezalke in stiskanje pod dežniki ni ustavilo na poti do odličnih rezultatov. Nestrpno smo čakali na podelitev, kjer sta Pika Manfreda in Tibor Mohar osvojila diplomi. Poleg tega pa je Tibor osvojil še pokal in diplomo za drugo mesto v skupnih rezultatih Zahodne lige.

Ob 11.30 pa so tekmo nadaljevali mlajši cicibani in starejše cicibanke. Tekmovalo je 24 mlajših cicibanov, od tega sta bila dva člana našega kluba. Naš najmlajši, Jakob Fonda, je osvojil 13. mesto, Domen Šlegel pa 21. mesto. Medtem, ko so fantje zaključili že z obema smerema, so zaradi ogromnega števila deklet nekatere še vedno plezale svojo prvo smer. Starejših cicibank je bilo namreč kar 66. Naš klub pa so zastopale Lara Štremfelj (8. mesto), Mina Budkovič (13. mesto), Naja Pretnar (18. mesto), Neža Bole (54. mesto) in Veronika Koselj (58. mesto). Kljub vedno nižjim temperaturam smo počakali še na podelitev, kjer je Lara Štremfelj osvojila diplomo za 8. mesto. Poleg tega pa je osvojila še diplomo za 6. mesto v skupnih rezultatih Zahodne lige, tik ob njej pa je stala še Mina Budkovič z diplomo za 7. mesto v skupnih rezultatih Zahodne lige. (napisala: Živa Jovanovič)

V popoldanskih urah so, kljub vedno nižjim temperaturam, tekmo nadaljevali mlajši dečki, starejše deklice in kadetinje. Pri fantih so naš kljub zastopali Rene Kokalj (8. mesto), Lev Oskar Mohar (9. mesto), Jakob Kovačič (13. mesto), David Maler (16. mesto) in debitant na tekmah težavnosti Gal Jakob Prešeren, ki je zasedel 36. mesto. Vsak izmed tekmovalcev je odlično odplezal eno smer, v drugi smeri pa jim je zmanjkalo nekaj moči za še boljši rezultat. Starejše deklice in kadetinje so imele skupne smeri, ki so se na koncu izkazale za nekoliko prelahke, saj sta  v kategoriji starejših deklic Maksa Tišler Močnik in Ana Koselj zlezli obe smeri, kar jima je na koncu prineslo 1. in 3. mesto. Med plezanjem kadetinj so morali tekmo, zaradi dežja, za nekaj minut prekiniti. Kljub vlažnim grifom in mrzlim prstom, je Pavla Ponikvar z odlično borbo osvojila 1. mesto, svoje pa je s 4. mestom dodala tudi Ela Glavač

S polurno zamudo, so tekmo nadaljevali mlajše deklice, starejši dečki in kadeti. Med 47 tekmovalkami se je najbolje odrezala Marija Ponikvar (5. mesto), tik za njo je na 6. mestu končala Iza Jeran Pirih. Eva Zupan in Nika Pretnar sta osvojili 22. oziroma 25. mesto. Pri starejših dečkih si je zmago z obema vrhovoma suvereno zagotovil Nejc Jeran Pirih, Žiga Bertoncelj pa je v kategoriji kadetov osvojil 4.mesto. Tekma se je končala v poznih večernih urah končala z podelitvijo skupnih rezultatov zahodne lige, ki smo jo vsi nestrpno pričakovali (nekateri zaradi hudega mraza, nekateri pa zaradi navdušenja nad rezultati 😊). Naši tekmovalci so osvojili naslednje rezultate v skupnem seštevku lige: