Evropski pokal se je nadaljeval v avstrijskem Celovcu. Isti vikend je v Salt Lake Cityu potekala še tekma svetovnega pokala. Ravno tako je bila disciplina balvani.

V Celovcu sta nastopila tudi dva tekmovalca ŠPO Radovljica: Luka Potočar in Matic Kotar. Pri ženskah so nastopile novinka Lina Funa, Julija Kruder in Tjaša Slemenšek.

Iz petkovih kvalifikacij so se v polfinale uvrstili štirje tekmovalci, dva moška in dve ženski predstavnici: Luka Potočar, Matic Kotar, Lina Funa, Julija Kruder. V sobotnem polfinalu sta Julija in Lina plezali odlično in končali na 3. in 4. mestu. Matic je končal na 4. mestu, Luku pa se nastop ni posrečil in je ostal brez vrha. To je bilo dovolj samo za 14. mesto.

V večernem finalu sta najbolje plezala Francoza Agathe Calliet in Sam Avezou. Od naših je bila Julija takoj pod stopničkami na 4. mestu, Lina 8., Matic Kotar pa 6.

Evropski pokal se bo nadaljeval 4. junija s težavnostjo.