Evropski mladinski pokal se je nadaljeval na Portugalskem. Obmorsko mesto, ki premore tudi grad, ki je označen kot državni spomenik, je že večkrat gostilo mlade plezalce. Zanimivo je, da se število prebivalcev, kljub lepi lokaciji, počasi zmanjšuje. Slovenska reprezentanca je tokrat pripeljala manjšo število mladih plezalcev, plezalo jih je 11. Med njimi je bil tudi Gorazd Jurekovič (U20).

V kvalifikacijah Gorazdu ni šlo in je končal na 20. mestu. V njegovi kategoriji so najbolje plezali Guillermo Peinado Franganillo (ESP), Ilja Auersperg (AUT) in Tomer Yakobovitch (ISR). V nobeni kategoriji nismo imeli moškega finalista.

Pri ženskah je najbolje plezala Jennifer Eucharia Buckley (U18), ki je tudi zmagala. V isti kategoriji je bila Lana Gorič 8. Tia Brnot Mrak je bila v kategoriji U16 9.