Med 2. in 4. julijem se je v Belgiji nadaljeval Evropski mladinski pokal. Na sporedu sta bila hitrost in težavnost. Med 12 slovenski tekmovalci sta bila tudi naša Gorazd Jurekovič in Eva Puhar.

V hitrosti sta nastopili samo dve predstavnici kategorije Youth A. Sara Čopar je bila 4., Liza Novak pa 5.

V soboto so se vsi plezalci pomerili v kvalifikacijah v težavnosti. V kategoriji Youth B sta se v finale uvrstila naš Gorazd Jurekovič in Zala Mlakar Starič. Gorazd je potem v finalu z odličnim plezanjem priplezal najvišje in osvojil zlato medaljo. Bravo Gogi!!! Zala je končala na 5. mestu.

V kategoriji Youth A so se v finale uvrstili 4 slovenski predstavniki. Najbolje se je v odrezal Timotej Romšak, ki je stopil na drugo stopničko in si okrog vratu obesil srebrno medaljo. Ravno tako je bila pri dekletih srebrna Sara Čopar. Pri dekletih je bila naša Eva Puhar na koncu 6., Liza Novak pa 7.

Pri moških Juniors je bil Andrej Polak v finalu odličen 4., pri ženskah pa je bila Maja Majcen 6.

Naslednja tekma bo 29. julija v Zilini na Slovaškem.