Evropski mladinski pokal se je letos začel s hitrostjo v Lublinu na Poljskem. Nadaljeval pa se je v Italiji, v pokrajini Curno, ki spada pod provinco Bergamo. To je bila prva tekma v balvanih. Slovenska reprezentanca je nastopila s kar 23 tekmovalci. Med njimi je kar nekaj novih imen. Od tekmovalce ŠPO-ja sta nastopila Tinka Rakar in Gorazd Jurekovič.

V kvalifikacijah je bil Gorazd 5., Tinka pa 13. Tinka se tako ni uspela uvrstiti v finale V finale pa se je uvrstilo kar nekaj naših predstavnic. Gorazd, ki je bil naš edini moški predstavnik v finalu, je plezal slabše in končal na 10. mestu. Najbolje je v finalu plezala Naja Isak (U16), ki je bila 2. Na stopničkah je bila tudi Jennifer Eucharia Buckley (U18) in sicer na 3. mestu. Na 4. mestu, tik pod stopničkami, pa je končala Lina Funa (U20).

Naslednja tekma bo na Portugalskem v mestu Soure, prav tako v balvanih.